Dębowa Brać w Koperniku, Kopernik u Dębowej Braci! Zuchy icon
Zdjęcie do artykułu Zdjęcie do artykułu Zdjęcie do artykułu

Na początku stycznia zuchy z WGZ „Dębowej Braci” otrzymały list od samego Mikołaja Kopernika, w którym to poprosił je o pomoc. Miał problem z dostaniem się na studia, ponieważ nikt nie rozumiał wymyślonej przez niego teorii heliocentrycznej. Od razu wzięliśmy się do roboty tworząc Akademię Dębowej Braci. W ciągu następnych zbiórek poznaliśmy tajemnice żywiołów, gwiazd i kosmosu. Zaowocowało to zaproszeniem nas przez astronoma do Planetarium Niebo Kopernika. Pogłębiliśmy tam naszą wiedzę o gwiazdozbiorach (szczególnie tych widzianych w zimie), dowiedzieliśmy się też dlaczego i w jaki sposób na biegunach występuje dzień i noc polarna. Pomogli nam w tym główni bohaterowie filmu „Polaris” czyli niedźwiedź Czekov i pingwin James. Wszystkim się podobało co potwierdziły liczne (u)śmiechy. Na ostaniej zbiórce, tydzień temu, odwiedził nas sam Kopernik. Wykonywaliśmy doświadczenia i dowiadywaliśmy się nowych interesujących informacji o otaczającym nas świecie. I wiecie co? Mikołaj Kopernik stwierdził, że zasługujemy na sparwność "Fizyk" i nam je ofiarował!

pwd. Natalia Cichoń

10-02-2017

Wyprawa do Manufaktury Czekolady Zuchy icon
Zdjęcie do artykułu Zdjęcie do artykułu Zdjęcie do artykułu Zdjęcie do artykułu Zdjęcie do artykułu Zdjęcie do artykułu Zdjęcie do artykułu

Dzisiaj 254 WGZ „Dębowa Brać” była w Manufakturze Czekolady. Jak się tam znalazła? Wszystko zaczęło się pod koniec listopada, kiedy dostaliśmy list od Świętego Mikołaja z prośbą o pomoc w przygotowywaniu prezentów dla grzecznych dzieci na Święta Bożego Narodzenia. Oczywiście zgodziliśmy się pomóc. Tydzień temu powstała nasza mała fabryka prezentów i każdy zuch stworzył własny świąteczny upominek, za co w nagrodę Święty Mikołaj zaprosił nas dzisiaj na warsztaty w Manufakturze Czekolady. Dowiedzieliśmy się tam jak powstaje czekolada, posmakowaliśmy ziarna kakao oraz pysznej gorącej czekolady, a także sami przyozdobiliśmy tabliczki czekolady, które zabraliśmy do domu. Wszyscy świetnie się bawili.

Dziękujemy Święty Mikołaju!

pwd. Paweł Błoński

08-12-2016

Pierwsza zbiórka "Drzewomaniaków" Zuchy icon

Zapraszam wszystkich trzecioklasistów na pierwszą tegoroczną zbiórkę zuchową!

Spotykamy się w najbliższy piątek, 2 października, o godzinie 16.00 w Szkole 293 w szatni. Zuchy które są na świetlicy, zostaną odebrane przez drużynową. Prosimy o wpis w dzienniczkach ze zgodą na udział dziecka w zbiórkach zuchowych w piątki od godziny 16-tej. Zbiórka zuchowa skończy się o godzinie 17.30.

Z zuchowym pozdrowieniem "Czuj"

hm. Dorota Brzuska-Kamoda

29-09-2015